Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza w Olecku – Konferencja -

Strona Główna > Wzmocnienie konsultacji społecznych w powiecie oleckim > Konferencja -

Konferencja -

Projekt „Wzmocnienie konsultacji społecznych w powiecie oleckim”

4 grudnia 2014 roku pod patronatem Burmistrza Olecka odbyła się konferencja pt. Zagrożenia od substancji psychoaktywnych i zachowań kompulsywnych wśród dzieci i młodzieży

Konferencję prowadzili: prof. dr hab. Józef Bednarek - pedagog, dydaktyk, medioznawca, twórca licznych innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu publikacji z zakresu zagrożeń świata wirtualnego oraz dr Anna Andrzejewska - pedagog, specjalista w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni, współtwórca wielu filmów dydaktycznych i edukacyjnych aplikacji multimedialnych, autorka książek na temat wpływu mediów na dzieci i młodzież.

Zaproszeni specjaliści 4 i 5 grudnia przeprowadzili również warsztaty dla młodzieży gminnych gimnazjów oraz uczniów VI klas szkół podstawowych, natomiast 3 grudnia nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w warsztatach doskonalących ich kompetencje w zakresie rozpoznawania wszelkiego rodzaju uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

CELE KONFERENCJI:

1. Poznanie podstawowej wiedzy o przyczynach, rozwoju, skali, zasięgu i skutkach nowych zagrożeń powodowanych przez substancje psychoaktywne oraz komputer i Internet;
2. Kształtowanie społeczno-wychowawczej świadomości związanej z celowym i świadomym funkcjonowaniem dzieci w cyberprzestrzeni i świecie wirtualnym;
3. Przedstawienie założeń i zasad pracy wychowawczej i profilaktycznej rodziców i pedagogów (nauczycieli) z dziećmi i uczniami.

PAMIĘTAJMY:

1. Infoholizm to nowe niebezpieczne uzależnienie porównywalne z takim uzależnieniem jak alkoholizm czy narkomania!!!
2. Gry komputerowe nie są złe, zła jest niewiedza rodziców w co grają ich dzieci!!!
3. Internet nie zapomina. raz pozostawione w nim informacje pozostają na zawsze!!!
4. Rodzicu - jedynie twoja świadoma i odpowiedzialna postawa pozwoli zapobiec uzależnieniom i zagrożeniom czyhającym na twoje dziecko w sieci!!!

Konferencja realizowana była pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka w ramach prowadzonych konsultacji społecznych na temat form dostarczania wiedzy osobom dorosłym na temat używania alkoholu, środków psychoaktywnych oraz infoholizmu wśród dzieci i młodzieży.

Jeżeli masz wątpliwości, przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak chronić siebie i swoich bliskich.

List  Rzecznika Praw Dziecka

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.